Відзначаємо День Європи в УкраїніВперше День Європи в Україні відзначатимуть в онлайн-форматі

День Європи - свято, що відзначається в країнах Європейського Союзу 9 травня. Саме цей день вважається днем народження Європейського Союзу.
Але чи багато ми знаємо про країни ЄС?
Ми підготували для вас найцікавіші, на наш погляд, факти про європейські держави.


1. Представництво Європейської Комісії в Україні з’явилось у Києві майже одразу після проголошення Незалежності – 1993 року.

2. Після виходу у 2020 році Великої Британії, ЄС нараховує 27 країн-учасників.

3. Музика європейського гімну взята з Дев'ятої симфонії, яку Людвіг ван Бетховен написав у 1823 році. У фінальній частині музичного твору Бетховен поклав на музику «Оду до радості», яку написав 1785 року Фрідріх фон Шиллер. У цьому вірші знайшла відгук ідея братання народів, яку поділяв і Бетховен. У 1972 році «Ода до радості» стала гімном Ради Європи. Відомому диригенту Герберту фон Караяну було доручено написати три інструментальні аранжування – із соло для фортепіано, для духових інструментів і для симфонічного оркестру. Без слів, універсальною мовою музики, гімн виражає ідеали свободи, миру та солідарності, на яких тримається Європа. У 1985 році гімн схвалили президенти та глави урядів країн ЄС як офіційний гімн Європейського Союзу.

4. У континентальній Європі автомобілі дотримуються правостороннього руху. Однак у Парижі є одна вулиця протяжністю 350 м., де діє лівосторонній рух.

5. Найдовший у Європі міст знаходиться у Португалії. Довжина мосту Васко Да Гами сягає 17 185 м.

6. В Євросоюзі – 24 офіційні мови. На засіданнях Європарламенту депутати можуть використовувати будь-яку з них. Тому, щоб народні обранці розуміли один одного, в парламенті працюють 330 штатних і 1800 позаштатних перекладачів-синхроністів.

7. ЄС – ЦЕ НЕ ТІЛЬКИ ЄВРОПА. Звичайно, велика частина території і населення ЄС знаходиться в Європі. Проте, простір співтовариства поширюється на Північну і Південну Америки, Африку і Океанію. Як таке може бути? Все просто: деякі європейські країни, як і раніше, зберігають свої заморські володіння і території. Наприклад, до складу Іспанії входять африканські міста Сеута і Мелілья, а також Канарські острови. А Франція володіє Гвіаною в Латинській Америці і островами в Карибському морі і Тихому океані.


А ще запрошуємо  взяти участь у Євровікторині тут. З 17 березня по 16 вересня 2020 року реєструйся і перевір свої знання про Європейський Союз та змагайся за подарунки від Представництва ЄС в Україні.

1 коментар:

  1. Під час карантину автор бестселерів на американському, італійському та іспанському AMAZON дніпровський письменник Дмитро Бондаренко читає своє оповідання "Диван", зі збріки "Кохати по-дніпропетровськи"

    https://youtu.be/kcsH_TIRg3Y

    ВідповістиВидалити