Корифеїв закарпатського театру - братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв вшанували в Дусинській сільській бібліотеці


   Два рідні брати Юрій-Августин та Євген Шерегії  для Закарпаття стали тими, ким для України були Садовський, Саксаганський, брати Тобілевичі. Шерегії стали корифеями українського театру Срібної Землі. Уродженці села Дусино на Свалявщині, брати Шерегії зростали у свідомій українській родині греко-католицького священика. Звідси і любов до свого народу, яку вони принесли через усе життя та нелегку емігрантську долю.
   Тож з нагоди вшанування видатних земляків, 18 квітня у рідному селі Дусино зав. бібліотекою Годя Валентина Йосипівна та бібліотечні працівники с.Росош Мигович Світлана і с.Плавя Мигович Надія підготували і провели  вечір-портрет, на який завітали учні старших класів місцевої школи.
   Присутні мали змогу познайомитись зі сторінками життєвої та творчої біографії цих унікальних  особистостей, які  донесли до глядачів ведучі  заходу Годя Вікторія та Черничко Вікторія. У виконанні літературно-пісенного ансамблю "Берегиня" звучали народні пісні.  З неабиякою цікавістю дивилися театральну сценку, яку підготували  Попович Нікола і Апіна Юлія, учасники художньої  самодіяльності  клубу с Плавя.
     Вчитель школи  Ковач Оксана Іванівна представила  книгу про своїх  видатних земляків , яку написала  жителька села Дусино   Гуйван Павліна Василівна.

Немає коментарів:

Дописати коментар