«Весна іде, наповнена чудес, Христос Воскрес!»

Незабаром на всіх чекає найсвітліший в році день – Великдень! І кожна господиня намагається приготуватися до нього заздалегідь: хтось шукає нові цікаві рецепти пасочки, хтось вигадує незвичайні способи декору кошика, але всі без виключення вишивають великодні рушники. І недарма, адже красивий рушничок ручної роботи вже давно став обов’язковим елементом цього свята!
У Свалявській ЦРБ  діє виставка – декорація  пасхальних рушників, де кожен користувач має змогу ознайомитися з різними техніками вишивки і так як рушник до Великодня приурочений до конкретної події, то й символи на ньому зображують відповідні: паски, крашанки, гілочки верби, ангелики, хрести і церкви, написи «Христос воскрес!» та «Воістину воскрес!». Досить часто вишивають також перші квіти – як символ приходу весни. Що стосується кольорів, то вони повинні відображати свято і бути радісними – можна використовувати блакитний, жовтий, зелений та інші приємні відтінки. Найпоширеніша техніка вишивки – хрестик, але трапляється також і низинка. Останнім часом стало популярним вишивати великодні рушники бісером.

Без чого не можна уявити собі великодній стіл? Звичайно ж, без крашанок – символів зародження нового життя і традиційних подарунків на Пасху. Саме з них починається святкова трапеза, їх дарують близьким та рідним.
Тож пропонуємо вашій увазі кілька порад та рецептів, як можна пофарбувати крашанки у домашніх умовах.
Чекаємо на Ваш візит!

Немає коментарів:

Дописати коментар