23 квітня – Всесвітній день книги та авторського права!

Вітаємо всіх читачів з Всесвітнім днем книги та автрського права.
Закликаємо відсвяткувати цей день з книгою. Що почитати - вам підскажуть у найближчій бібліотеці. Тож святкуйте і насолоджуйтесь читанням разом з нами!

А ось  декілька цікавих фактів про книги...

  •  Однією з найдорожчих книг у світі є «Лестерський кодекс» Леонардо да Вінчі. Цей науковий трактат присвячений «воді, землі і небесним тілам», надрукований дзеркальним шрифтом тому, щоб його прочитати, потрібно обов’язково озброїтися дзеркалом. Власником «Лестерського кодексу» в даний час є Білл Гейтс, який придбав книгу за 24 мільйони доларів.
  • «Єдині і найглибші секрети медичного мистецтва» – це назва запечатаної книги обсягом у 100 сторінок, яка була знайдена серед речей прославленого голландського доктора Германа Бурхаве після його смерті в 1738 році. Книга була продана з аукціону за 10 тисяч доларів золотом. Після того як печатка була розкрита, виявилося, що сторінки її були чистими. Тільки на титульному аркуші був напис: «Тримай голову в холоді, ноги в теплі, і ти зробиш бідняком найкращого лікаря».
  • Дослідження показують, що 4-6 років – найсприятливіший вік для того щоб навчити дитину читати. Після 6-7 років зробити це значно складніше.
  •  громадських бібліотеках середньовічної Європи книги приковували до полиць ланцюгами. Такі ланцюги були досить довгі для того, щоб зняти книгу з полиці і прочитати, але не давали винести книгу за межі бібліотеки. Ця практика була поширена аж до 18 століття, що було обумовлено великою цінністю кожного примірника книги.
Немає коментарів:

Дописати коментар