Публічна бібліотека як інформаційний центр громади - тема районного семінару


Законом України  « Про бібліотеки і бібліотечну справу» чітко визначено, що бібліотека – це інформаційний, культурний і освітній заклад. Якщо нашим користувачам вже привично відвідувати бібліотеку, що забезпечує вільний, рівноправний доступ до бібліотечних ресурсів, відвідувати культурно – просвітницькі заходи, то з послугами інформаційного забезпечення ще не привично. Не так часто відвідувачі бібліотек звертають увагу на постійно діючі вітрини «Світ інформації». А саме на них збирається матеріал у забезпеченні інформаційних потреб населення з питань правової тематики, пенсійної реформи, пільги для чорнобильців, на допомогу учням і абітурієнтам і ін. До послуг безкоштовний інтернет в центральній районній бібліотеці, в бібліотеках – філіях сіл Неліпино, Росош, Керецьки. Зрозуміло, що в даних бібліотеках є більші можливості для інформаційного забезпечення населення. А як діяти бібліотекам, що не мають таких можливостей ? Саме такі консультації провідних спеціалістів давалися на районному семінарі бібліотечних працівників, що відбувся на базі бібліотеки – філії с. Неліпино, 30 травня 2013р
.
      Адже новими технологіям в бібліотечно – інформаційному обслуговуванні громади, відбір інформації, яку може надати навіть бібліотека з обмеженими можливостями бібліотечних ресурсів повинен володіти кожен бібліотечний працівник.
         Саме таку мету ставив методичний відділ ЦРБ. А цьому сприяли консультації заступника директора з питань інформатизації ОНУБ ім. Потушняка Г.К. Ковальчук, методиста ЦРБ Грабар Ж.В.,молоді бібліотечні спеціалісти Левч Я.І.,Мішко М.І. Обмінювалися досвідом роботи бібліотекарі ЦБС. Навчання було всім на користь.
 
  


Немає коментарів:

Дописати коментар